Elite- en preferente merries in de spotlights

0
616
spotlights op predicaten

Dit is de eerste editie van ‘Elite – en preferente merries in de spotlights’ van 2023.

Elite

De afgelopen tijd is het predicaat elite aangevraagd en toegekend aan de Welsh sectie A-merrie Springbourne Cleo, de sectie B-merries Wildzang’s Golden Dream en Lakeway’s Ayla en de NWR-merries Orchard Swetlana, Orchard Orange Pippin en Wester Aikema’s Carolien.

Springbourne Cleo

Sectie A, geboren 1997, keur en elite
V. Breachwood Marwyn
M. Springbourne Cara
MV. Penual Mark
Fokker: Mr. & Mrs. Reynolds, Newbury Berks VK
Aanvrager: H. Leeuwenhaag, Rossum

Het predicaat elite verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Springbourne Clematis (2002 v. Springbourne Caraway) stermerrie
  • Shamrock Clever Cherrise (2007 v. Springbourne Caraway) preferente merrie
  • Shamrock Micro Cleveland (2009 v. Shamrock Lord Caernafon) stamboekhengst
  • Shamrock Close Call (2010 v. Shamrocklake Royal Heartbeat) keurmerrie
  • Shamrocklake Arctic Calandra (2013 v. Shamrocklake Royal Heartbeat) stermerrie
  • Shamrocklake Cold Cenyatta (2019 v. Ceulan Cariadog) stamboekruin

Wildzang’s Golden Dream

Sectie B, geboren 2008, keur en elite
V. Wildzang’s Socrates 2e bezichtiging
M. Wildzang’s Roswita keur, elite
MV. Shamrock Mr. Oliver, elite
Fokker/aanvrager: G.G. en D.A. Valk, Waterlandkerkje

Het predicaat elite verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Wildzang’s Avony (2012 v. Wildzang’s Sinjeur) 1e premie stamboekruin
  • Wildzang’s A Dream Dessert (2014 v. Wildzang’s Lustre Madog) stamboekhengst
  • Wildzang’s A Dream Girl (2015 v. Wildzang’s Lustre Madog) stermerrie
  • Wildzang’s A Dream Camarque (2016 v. Wildzang’s Lustre Madog) stermerrie
  • Wildzang’s Dreamstar (2017 v. Wildzang’s Sunstar) sterruin
  • Wildzang’s A Dream Time (2018 v. Wildzang’s Time Lustre) stermerrie

Lakeway’s Ayla

Sectie B, geboren 2000, elite
V. Skellorn Benedict BAB
M. Lakeway’s Bright Light
MV. Steehorst Showman BAB
Fokker/aanvrager: F.R. Venhuizen, Vries

Het predicaat elite verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Lakeway’s Charmaine (2007 v. Linde Hoeve’s Elegant) keur, preferente merrie
  • Lakeway’s April (2009 v. Weydown Lionheart) keur, preferente merrie
  • Lakeway’s Blaze (2010 v. Weydown Lionheart) 1e premie veulen
  • Lakeway’s Heartbreaker (2012 v. Weltevreden’s Santiago) 1e premie veulen
  • Lakeway’s Kensington (2015 v. Bekveld’s Dave) stamboekhengst
  • Lakeway’s Wellington (2019 v. Spring Star’s Kimro) sterruin

Orchard Swetlana

Orchard Swetlana
Orchard Swetlana. Foto: Janneke de Rade

NWR, geboren 1996, kroon, prestatie en elite
V. Wester Aikema’s Norbert
M. Orchard Perestrojka kroon, elite, prestatie
MV. Vita Nova’s Golden Boris, elite
Fokker: W. van de Zalm, Rossum
Aanvrager: E.C.J. van Zeijl, Woudenberg en M. Kuijer, Overberg

Het predicaat elite verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Orchard Grenny Smith (2001 v. Verona’s Bo-Gi) kroonmerrie
  • Orchard Dacosta (2002 v. Goldwind Empire’s Design) 1e premie veulen
  • Orchard Alkmene (2003 v. Aester El Nino) 2e bezichtigingshengst
  • Orchard Apple Bee (2004 v. Orchard Boginov) preferente merrie
  • Orchard Royal Gala (2005 v. Orchard Boginov) stermerrie
  • Orchard Esther (2006 v. Orchard Boginov) preferente merrie
  • Orchard (G) Wildeman (2008 v. Orchard Red Prince) NWR Stamboekhengst
  • Orchard Tolstoi (2009 v. Heitrak’s Marvin) 1e premieveulen
  • Heer Orchard Bol Shoi (2011 v. Heitrak’s Marvin) NRPS stamboekhengst
  • Orchard Copyright © (2016 v. King William) NWR stamboekhengst
  • Orchard Semper Fidelis (2019 v. Westerhuis Cupido) stermerrie

Orchard Orange Pippin

Orchard Orange Pippin
Orchard Orange Pippin.

NWR, geboren 2004, kroon, sport en elite
V. Aester El Nino elite, prestatie
M. Orchard Wielkanoc kroon, elite, prestatie
MV. Verona’s Bo-Gi preferent
Fokker: W. van de Zalm, Rossum
Aanvrager: A.G.M. Teunissen, Ede

Het predicaat elite verkregen door de volgende nakomelingen:

Pippin’s Passion A.T. (2008 v. Heitrak’s Marvin) kroonmerrie
Pippin’s Pride A.T. (2010 v. Wengelo’s Ricardo) NWR stamboekhengst
Pippin’s Angel A.T. (2012 v. Leuns Veld’s Winston) 1e premie merrie
Prince Charming A.T. (2013 v. Leuns Veld’s Winston) 2e bezichtiging hengst
Pippin’s Precious A.T. (2015 v. Coelenhage’s Purioso) stermerrie
Pippin’s Primrose A.T. (2016 v. Goldstar Du Bois) keurmerrie

Wester Aikema’s Carolien

NWR, geboren 2002, ster en elite
V. Aester El Nino elite, prestatie
M. Wester Aikema’s Nicolien kroon, elite
MV. Downland Folklore elite, prestatie
Fokker: J.T. Bokje-Kloosterman, Ulrum
Aanvrager: Comb. Lamberts/Dolfing, Assen

Het predicaat elite verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Wester Aikema’s Diezel (2007 v. Hagelkruis Valentijn) 2e bezichtiging hengst
  • Wester Aikema’s Dorien (2008 v. Hagelkruis Valentijn) 1e premie merrie
  • Wester Aikema’s Valentijn (2009 v. Hagelkruis Valentijn) 1e premie veulen
  • Hendi’s Annelien (2011 v. Brouwershaven Diamond Hit) 1e premie merrie
  • Hendi’s Beauty Lady (2012 v. Power and Paint) preferente merrie
  • Hendi’s Carleen (2013 v. Leuns Veld’s Lord) 1e premie merrie
  • Hendi’s Dancer’s Dream Boy (2014 v. Bijsterhof’s Diamond Dancer) 1e premie veulen
  • Hendi’s Ecoline (2016 v. Bijsterhof’s Diamond Dancer) stermerrie
  • Hendi’s Fleur (2017 v. Bijsterhof’s Diamond Dancer) stermerrie
  • Hendi’s Golden Glory (2018 v. Nieuwmoed’s Mister Right) stermerrie

Preferent

De afgelopen tijd is het predicaat preferent aangevraagd en toegekend aan de Welsh sectie A-merrie De Weyerds Hello Showstar, Bengad Bunchberry en Cwmmeudwy Cati, de Welsh sectie B-merrie Manishof Kelly, de NWR-merrie Reduster Chantal en de WPBR-merrie Hendi’s Beauty Lady.

De Weyerds Hello Showstar

Sectie A, geboren 2009, ster en preferent
V. Vollenhof Hynod
M. Vechtzicht’s Henol kroon, preferent
MV. Vechtzicht’s Harmony elite
Fokker: W. Leeuwis, Wezep
Aanvrager: W. en J. Leeuwis, Wezep

Het predicaat preferent verkregen door de volgende nakomelingen:

  • De Weyerds Hello Sanctos (2013 v. De Weyerds Geraint) stamboekhengst
  • De Weyerds Hello Mr. President (2017 v. Springbourne Compas) stamboekhengst
  • De Weyerds Hello I’m a Dancer (2019 v. Heniarth Question) stamboekhengst

Bengad Bunchberry

Bengad Bunchberry
Bengad Bunchberry.

Sectie A, geboren 1999, keur en preferent (postuum)
V. Bengad Dogberry
M. Bengad Brambling
MV. Bengad Nepeta
Fokker: Miss. L.I.M. Hutchins, Dursley Glos
Aanvrager: G. en L. van Beek, Wijk bij Duurstede

Het predicaat preferent verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Singels Burberry (2013 v. Rhydyfelin Story) stamboekhengst
  • Singels Blancheberry (2014 v. Springbourne Capricorn) keurmerrie
  • Singels Beekberry (2016 v. Springbourne Capricorn) stamboekhengst

Cwwmeudwy Cati

Cwwmeudwy Cati

Sectie A, geboren 2006, keur en preferent
V. Beymark Stephen
M. Zonneweide (N) Cinderella (GBR)
MV. Rhydyfelin Silk Rocket
Fokker: R.J.H. Lewis, Dyfed
Aanvrager: G. en L. van Beek, Wijk bij Duurstede

Het predicaat preferent verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Singels Catlyn (2014 v. Heniarth Question) stermerrie
  • Singels Catryn (2016 v. Springbourne Capricorn) 1e premie twenter
  • Singels Catwynn (2017 v. Springbourne Capricorn) stermerrie
  • Singels Cadwr (2019 v. Heniarth Question) sterhengst

Manishof Kelly

Sectie B, geboren 2003, keur en preferent
V. Den Bramel’s Baye preferent
M. Esther preferent
MV. Woldberg’s Bart preferent, prestatie
Fokker: J.Fr.C. Heukshorst, Silvolde
Aanvrager: W. Haaijer, Lutjegast

Het predicaat preferent verkregen door de volgende nakomelingen:

  • ‘T Leechhiem’s Nynke (2008 v. Spring Dreams Over the Moon) keurmerrie
  • ‘T Leechhiem’s Vincent (2010 v. ‘T Leechhiem’s Carlos) 1e premie veulen
  • ‘T Leechhiem’s Dexia (2012 v. ‘T Leechhiem’s Carlos) stermerrie
  • ‘T Leechhiem’s Inca (2013 v. ‘T Leechhiem’s Carlos) keurmerrie
  • ‘T Leechhiem’s Catriena (2016 v. ‘T Leechhiem’s Carlos) 1e premie merrie

Reduster Chantal

Reduster Chantal
Reduster Chantal.

NWR, geboren 2009, ster en preferent
V. Wengelo’s Ricardo sport
M. Orchard Crown Gold elite
MV. Wester Aikema’s Adios preferent sport
Fokker: G. Hofstra, Reduzum
Aanvrager: I. Elgersma-Wind, Weidum

Het predicaat preferent verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Reduster Rixt (2015 v. Heidehof’s Dylano) stermerrie
  • Hania’s Memphis (2019 v. Jonker’s Jayden) NWR stamboekhengst
  • Hania’s Ciara (2020 v. Jonker’s Jayden) 1e premie tweejarige
  • Hania’s Xavi (2021 v. Jonker’s Jayden) 1e premie veulen

Hendi’s Beauty Lady

WPBR, geboren 2012, keur en preferent
V. Power and Paint
M. Wester Aikema’s Carolien ster, elite
MV. Aester El Nino elite, prestatie
Fokker/aanvrager: Comb. Lamberts/Dolfing, Assen

Het predicaat preferent verkregen door de volgende nakomelingen:

  • Hendi’s Arrow (2016 v. Bijsterhof’s Diamond Dancer) WPBR stamboekhengst
  • Hendi’s Bianca (2017 v. Bijsterhof’s Diamond Dancer) stermerrie
  • Hendi’s Picasso (2018 v. Nieuwmoed’s Mister Right) WPBR stamboekhengst met verrichting
  • Hendi’s Rembrandt (2019 v. Nieuwmoed’s Mister Right) 1e premie veulen